Restauracja U Szwejka w Warszawie

BIAŁYSTOK

Temat: Prośba o identyfikacje Meteoryt ?
Zapraszam na piwko meteorytowe, ktore odbywa sie srednio co 2-3 tyg. w restauracji 'U Szwejka' przy Pl. Konstytucji 1 w Warszawie. Tam bedzie conajmniej kilka osob, ktore od razu beda mogly powiedziec z duzym prawdopodobienstwem czy to metek czy nie bez szlifowania, ciecia, wazenia i mielenia okazu :-). Wiecej na priva.
Pozdrawiam
Marcin

Źródło: forum.astropolis.pl/index.php?showtopic=15991Temat: Gdzie zjeść?

A jak ktoś chce wystawną kolację z narzeczoną lub coś bardziej odświętnego to Belweder, w łazienkach, chyba najlepsza restauracja w Warszawie.
Oj tak, potwierdzam, byłem tam dwa razy - bardzo romantyczna, gustowna i stylowa

Pizza - Pizza Marzano na nowym świecie, całkiem smaczna i dobra obsługa.
Jest też o ile mnie pamięć nie myli w Galerii Mokotów


Ja ze swojej strony polecam Wook w Mariocie - bardzo dobra i dodatkowo niedroga restauracja chińska. Pyszne jedzenie i fajny klimat lokalu

Jest też fajna restauracyjka "u szwejka" na placu konstytucji - też bardzo dobre jedzenie

Ja uwielbiam też jeść w restauracjach PizzaHut - mają moim zdaniem najlepsze pizze na polskim rynku i niezgorszą lazanię
Źródło: blueforum.eu/viewtopic.php?t=15353


Temat: Gdzie mozna dobrze zjesc??


Gdzie mozna zjesc dobrego tatara w Warszawie? /Tylko byle nie z wieprza/
Kiedys slyszalem ze trzeba celowac w knajpy o profilu ukrainsko-rosyjsko-wschodnim, tyle ze nie za bardzo wiem gdzie takie cos jest. Jadam na miescie na prawde od swieta.

U mnie w domu, podobno wychodzi mi rewelacyjny! a tak na serio to macie silne nerwy że próbujecie tatara na mieście...ja bym nie ryzykował (nawet nie chodzi o samo mięso ale o te żółtko do tego...). Np . w Czechach do niedawna był zakaz podawania tatara w restauracjach.

Ktoś wspominał o "Podwalu"-Kompanii Piwnej. Też polecam szczególnie ta wąska sala z kafelkami na ścianach tuż przy kuchni i barze...klimat jak z "Zaklętych rewirów" albo ..."Przygodach dobrego wojaka Szwejka" a propo "Szwejka" to choć ten sam właściciel co "Podwala" i wystrój niesamowity to jak dla mnie klimatu brak w tej knajpie...
Źródło: 78.46.87.150/~polonia/forum/viewtopic.php?t=9772


Temat: "Park Kulturowy ma być drugim Wersalem"
" />Władze Muzeum w Wilanowie chcą, by na ogromnym terenie Wilanowa, Ursynowa i Natolina powstał Wilanowski Park Kulturowy. Cały obszar ma być objęty ścisłą kontrolą konserwatorską z zakazem wznoszenia nowych budynków niepasujących do charakteru dzielnicy. Nie zgadza się na to właściciel terenu - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

- Chcemy stworzyć Park Kulturowy, który chroniłby wspaniałe pałace i parki oraz historyczne osie kompozycyjne. Park powinien objąć również łąki i pola, które od zawsze rozciągały się wokół Wilanowa - mówi Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum w Wilanowie.

Władzom pałacu zależy na stworzeniu parku m.in. ze względu na rok 2011. Wtedy Polska obejmie prezydenturę UE. Wilanów ma być miejscem spotkań 27 delegacji z całej Europy.

Paweł Jaskanis ma wizję, by tereny wokół pałacu udostępnić mieszkańcom jako miejsce rekreacji. Powróciłyby pikniki, puszczanie latawców i jazda konna. Na nowo połączonych kanałach w okolicach pałacu pływałyby łódki i rowery wodne. Przy alejkach, w odremontowanych zabytkowych budynkach powstałyby kawiarnie i restauracje. W okolicach Morysina prowadzono by hodowlę historycznych zwierząt.

Renowacjom poddane będą nie tylko zabytki, ale też naturalne dziedzictwo kulturowe. - Drzewa powinny być traktowane tak samo jak obrazy. Chcemy przywrócić parkowi jego historyczną świetność - mówi Paweł Jaskanis.

Jednak najważniejszym celem jest ochrona zabytków przed agresywną deweloperką, której nie brakuje w dzielnicy. Dlatego na terenie parku nie będzie można dokonywać inwestycji niepasujących do krajobrazu. Niedozwolone będzie również zagracanie przestrzeni reklamami czy tablicami niezwiązanymi z ochroną parku. Pieczę nad parkiem ma sprawować stołeczny konserwator zabytków.

Projekt uchwały Rady Warszawy dotyczący Wilanowskiego Parku Kulturowego powstał w 2007 roku, teraz ma zostać zaopiniowany przez specjalistów z wojewódzkiego urzędu konserwatora zabytków. Jest też konsultowany z radami zainteresowanych dzielnic - Wilanowa i Ursynowa.

Stołeczny konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka ma nadzieję, że projekt wysłany na konsultacje powróci do ratusza zaraz po Nowym Roku. - Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, będzie można zacząć intensywne prace nad projektem już na wiosnę - mówi.

Projekt może jednak pozostać wyłącznie w sferze wizji dyrektora pałacu i konserwatora zabytków. Właściciel kluczowych dla parku terenów, które przylegają do pałacu w Wilanowie, czyli SGGW, sprzeciwia się pomysłowi.

- My już od wielu lat dbamy o te miejsca. W ubiegłym roku na terenie kampusu uczelni posadziliśmy 6 tys. drzew - mówi rzecznik uczelni Krzysztof Szwejk. - Nie wiadomo w ogóle, czemu miałoby służyć objęcie terenów miejskich parkiem kulturowym - dodaje.

Zgodnie z projektem park zająłby prawie połowę kampusu SGGW. - Nie moglibyśmy tam nawet postawić tablic ogłoszeniowych dla studentów - zaznacza Krzysztof Szwejk.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że szkoła chętnie odda te treny miastu w zamian za kilka razy większe grunty poza Warszawą. - Miasto i tak jest coraz bliżej pałacu. Z naszego punktu widzenia - hodowli doświadczalnej - tereny te stają się bezużyteczne - tłumaczy Szwejk.

Jeśli muzealnikom nie uda się doprowadzić do końca projektu, SGGW może sprzedać swoje działki. Wtedy bezpośrednio przy pałacu pojawią się bloki mieszkalne.
Źródło: e-wilanow.pl/component/jmrphpbb/topic/viewtopic.php?t=611


Copyright (c) 2009 BIAŁYSTOK | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.