Restauracja SPHINX - Warszawa

BIAŁYSTOK

Temat: Praca ..a kryzys

jakie niemile nawiazanie do mojej wypowiedzi :P
Siedze w UK nie bez powodu, nasluchalem sie bzdetow od znajomych w Polsce jak to genialnie teraz jest i jak dobrze jest wrocic znam osobiscie jakos z 15 osob co daly sie nabrac i wrocily. Na te 15 osob 7 znalazlo robote w Polsce za grosze 8 wrocilo do UK. Dlatego wybacz ale gadanie o zarabianiu 3-4k na reke to dla mnie "pisanie palcem po wodzie". Byc moze gdzies tak jest ze kelnerzy zarabiaja 3-5k na miesiac przy dobrym wietrze w miastach jak Krakow i Warszawa w ekskluzywnych restauracjach gdzie za dwa ziemniaki i pol marchewki placisz 1000zl znajac zycie procent tych kelnerow/kelnerek jest pewnie niezmiernie niski do calej "populacji kelnerow".


jerczu ,twoja wiedza opiera sie tylko na wypowiedziach innych z internetu ;) ja Cie nie chce przekonywac jak jest itp , sphinx sphinxowi nie jest rowny ; w jednym jest beznadziejnie w drugim super ;)zalezy to od wielu czynnikow ; tak samo jak z kazda inna restauracja . tak np sporo zmienilo sie w lodzi , kiedys restauracje na piotrkowskiej mialy zlote czasy . . . . a teraz wszystko przenosi sie do manu ;)
J.W. - takich bajek nasluchalem sie sporo. Wybacz ale nie wierze w nie. Sphinx sphinxowi nie rowny jak by nie bylo to jedna i ta sama firma wiec nie sadze aby stawki godzinne odbiegaly znaczaco od tych zacytowanych.
Ten post był edytowany przez jerczu dnia: 21 Sierpień 2009 - 16:12
Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=504130Temat: Kino czy teatr? I gdzie potem
Nie mam dziewczyny. Ale we wtorek chcialem sie umówic ze swoją byłą... I tak sie zastanawiam gdzie pojsc czy do teatru czy do kina i na co? Co teraz zabawnego (bo na cos takiego chcialbym pojsc - ale nie zadne garfieldy ani moralnosci panny dulskiej).
I gdzie pozniej? Jakas restauracja? Sphinx? A jak nie to jaka? Bo tak naprawde do nie zagladam nigdzie poza kfc...

Oczywiscie warszawa. I zeby wszystko bylo jakos blisko siebie bo nie mam samochodu. A nie wiem czy taxówki wszedzie stoją :>

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=336514


Temat: : SFINX [SFS]
Sfinks Polska podtrzymał prognozę 11,8 mln zł zysku netto w 2006 roku 18:09 02.08.2006
środa

2.8.Warszawa (PAP) - Sfinks Polska SA, prowadzący sieci restauracji Sphinx oraz Chłopskie Jadło, podtrzymał prognozę na 2006 rok, zakładającą osiągnięcie 11,8 mln zł zysku netto, 22,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 164,8 mln zł przychodów - poinformowała spółka w komunikacie.

Po pierwszym półroczu prognoza zysku netto została zrealizowana w 47 proc., prognoza zysku operacyjnego w 45 proc., a prognoza przychodów w 43 proc.

"Biorąc pod uwagę zaawansowanie realizacji prognozy na 2006 rok, zarząd ocenia, że jej wykonanie jest niezagrożone" - powiedział Piotr Mikołajczyk, prezes Sfinks Polska, cytowany w komunikacie.

Spółka szacuje, że w porównaniu do wyników w roku 2005, w 2006 roku przychody zwiększą się o prawie 39 proc., zysk z działalności operacyjnej wzrośnie o 49 proc., a zysk netto o 60 proc.

"Decydujący wpływ na ostateczne wyniki 2006 będą miały kwartały trzeci i czwarty, w których to spółka osiąga najwyższe przychody, co związane jest z trwającym wówczas okresem wakacyjnym i towarzyszącym mu wzmożonym ruchem turystycznym, a także okresem przedświątecznym, w którym restauracje zlokalizowane w centrach handlowych generują najwyższą sprzedaż" - napisano w komunikacie.

Po dwóch kwartałach 2006 roku Sfinks Polska osiągnął 71,1 mln zł przychodów, 10 mln zł zysku operacyjnego oraz 5,5 mln zł zysku netto. W samym II kwartale przychody wyniosły 39,3 mln zł, zysk operacyjny 6,3 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł.

Spółka poinformowała, że w drugim kwartale duże znaczenie miał efekt skali oraz znaczne zwiększenie rentowności na skutek włączenia do grupy Sfinks restauracji Chłopskie Jadło, które umożliwiają osiągnięcie wyższych marż na sprzedaży.

W I półroczu 2006 sieć Sphinx została powiększona o 4 nowe lokale, powstała również kolejna restauracja Chłopskie Jadło.

W 2005 roku Sfinks Polska osiągnął 118 mln zł przychodów ze sprzedaży i 7,4 mln zł zysku netto. W ujęciu pro forma, włączając Chłopskie Jadło, wyniki skonsolidowane wyniosły odpowiednio: 134 mln zł oraz 10,9 mln zł. (PAP)
Źródło: forum.iflex.pl/viewtopic.php?t=49


Copyright (c) 2009 BIAŁYSTOK | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.